Trendy w dekoracji wnętrz 2018

Każdy z nas marzy o posiadaniu mieszkania, które urządzone będzie estetycznie, praktycznie, a jego wygląd zostanie utrzymany w zgodzie z panującymi trendami. Dzięki temu możemy zapewnić sobie komfort użytkowania takiego lokum, jak również wywoła zachwyt wśród odwiedzających nas gości, którzy docenią smak i gust designerskiej aranżacji. Aby tego dokonać, należy wcześniej zapoznać się z informacjami dotyczącymi najważniejszych trendów wnętrzarskich w 2018 roku. Zobacz, co teraz jest na czasie i zainspiruj się!

Maksymalizm zamiast minimalizmu!

Popularny jeszcze tak niedawno wszechobecny minimalizm został właśnie zdetronizowany. Jego miejsce zajęło całkowite przeciwieństwo, a dokładnie maksymalizm. Przejawia się on przede wszystkim w dekoracji ścian, na których coraz częściej zaczynają pojawiać się tapety w formie maksi. Można znaleźć na nich wielkie orientalne wzory, tropikalne liście, egzotyczne rośliny, czy też różnokolorowe kwiaty – można poczuć się jak w tajemniczym ogrodzie.

Wnętrze w pełni zindywidualizowane!

Czasy, kiedy większość mieszkań wyglądała tak samo odeszły już w zapomnienie. Teraz każdy może wyrazić siebie poprzez odpowiednią aranżację miejsca, w którym mieszka. Pozwalają na to chociażby indywidulane projekty, możliwość łączenia trendów, czy też kreowania własnego stylu. Dużym ułatwieniem są meble modułowe lub wykonywane na wymiar, korzystając z nich można dopasować wyposażenie wnętrza do swoich własnych potrzeb i oczekiwań. Gotowe zestawy mebli, jakie znaleźć można w większości sklepów meblowych zaczynają schodzić na drugi plan.

Kolor różowy nie tylko w dziecięcym pokoju!

Odcienie różu zyskują coraz większą popularność we współczesnych wnętrzach. I to nie tylko w pokoikach małych dziewczynek. Różowe akcenty zauważalne są szczególnie w przypadku pomieszczeń nowoczesnych, bądź utrzymanych w typowo skandynawskim stylu. Róż może zagościć na ścianach, w postaci tapet bądź na podłogowych dywanach. Mile widziane są także pojedyncze dodatki w tym kolorze. Sprawdzi się o w wielu miejscach, ponieważ idealnie komponuje się on z elementami fioletowymi, bordowymi lub zielenią.

Mozaika na ścianie!

Już najwyższy czas, aby raz na zawsze zapomnieć o nudnych, jednokolorowych płytkach, które na ścianie czy podłodze tworzą jednolitą, niczym nie wyróżniającą się powierzchnię. Coraz powszechniejszym rozwiązaniem staje się tworzenie mozaik, układanek, wzorów, motywów, a nawet swego rodzaju puzzli. Pomagają w tym płytki o różnych teksturach, kształtach i fakturach, które pozwalają na odrobinę szaleństwa.

Niedoskonałe meble!

Do łask wchodzą również meble, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niedoskonałe czy niedokończone. Mowa tu przede wszystkim o sofach, pufach i fotelach. Wykonane powinny być one z miękkich w dotyku materiałów, w których po prostu pragnie się zanurzyć i choć chwilę odpocząć.

Sufit również jest ważny!

Niejednokrotnie można mieć wrażenie, że sufit, czyli ta swego rodzaju piąta ściana, jest dosyć zapomnianym elementem większości pomieszczeń. Teraz nadszedł jednak odpowiedni moment na to, aby skupić się również na nim. Mocne zaakcentowanie sufitu może sprawić, że stanie się on ważnym składnikiem całej aranżacji. Jak tego dokonać? Sposobów jest co najmniej kilka – mogą to być chociażby wspomniane wcześniej wzorzyste tapety, równie dobrze na suficie może pojawić się jakiś intensywny kolor. W tej roli sprawdzi się także drewno, a nawet niekonwencjonalne oświetlenie.

Poczuj się jak nad morzem!

Motywy marynistyczne wracają do łask. Co więc, jako pierwsze przychodzi na myśl? Na pewno są to trzy kolory – biały, szary oraz niebieski. To one kojarzą się bowiem z barwą nieba i bezkresnego morza. Warto zwrócić uwagę na jeden z odcieni, jakim jest ultra violet, umieszczenie go w postaci dodatków pozawala wykreować spójną przestrzeń o nadmorskim klimacie.

Przeszklone elementy!

Szkło jest materiałem ponadczasowym. Teraz również ma ono swój czas, zwłaszcza wtedy, gdy przyjmuje ono postać przeszklonych ścian lub drzwi, czy też mniejszych, transparentnych elementów wyposażenia. Przeszklone wnętrza sprawdzą się przede wszystkim w przypadku powierzchni o ograniczonej wielkości – zadbają tam o ich optyczne powiększenie.

Łazienka jak domowe spa!

Ten trend ucieszy przede wszystkim osoby spragnione relaksu i ceniące sobie długie wylegiwanie się w wannie. Nadszedł bowiem czas na stylizowanie domowych łazienek na wzór tych, które występują w profesjonalnym spa. Charakterystyczna jest więc wszechobecna biel, minimalizm, wolno stojąca wanna oraz klimatyczne światło o delikatnym natężeniu – sztuczne, jak i naturalne pochodzące od zapachowych świec.

Podążanie za panującymi trendami to dobry sposób na stworzenie stylowego wnętrza. Jednak warto pamiętać, że ślepe naśladowanie wnętrzarskiej mody i brak zdolności do znalezienia złotego środka w tym zakresie, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. A więc łącz różne elementy, baw się, projektuj, aranżuj – przede wszystkim jednak staraj się wykreować wnętrza, w których będziesz czuć się dobrze.